Regulamin

REGULAMIN SESJI:

 

1. Decyzja o skorzystaniu z  usług  fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.

 

2. Termin jest rezerwowany z około miesięcznym wyprzedzeniem w zależności od pory roku. Zimą terminy są szybsze a latem trzeba się umawiać nawet 2 miesiące wcześniej. Jeśli w danym dniu będzie padać to przekładamy sesję na inny dzień ( tutaj już jest kwestia kilku dni ? )

 

3. Bardzo proszę o szanowanie mojego i innych czasu. Jeśli mamy umówiony termin a wypadł Wam wyjazd, jakieś spotkanie lub po prostu chcecie zrezygnować itp to proszę do mnie napisać z 2 tygodniowym wyprzedzeniem bo na ten dany dzień jeszcze jestem w stanie zapewnić termin komuś innemu kto już długo na niego czeka. Oczywiście nie piszę tu o  sytuacjach , których nie da się przewidzieć jak np choroba, wypadek itp.
Pobieram zadatek w wysokości 100 zł. Zadatek jest bezzwrotny.

 

4. Chętni na sesje muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu.
Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu.
Podając swoje dane zgadzacie się na przetwarzanie ich przeze mnie w ramach moich usług.

 

5. Na wybór zdjęć czekam 2 tygodnie. Potem sama wybieram konkretne ujęcia z wybranego wcześniej pakietu .

 

6. Otrzymujecie dokładnie taką ilość fotografii jaką zakupiliście. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo. Możecie jednak zakupić dodatkowe ujęcia. Cennik JASNO i WYRAŹNIE informuje Was ile otrzymacie ujęć i jaka jest cena za każde kolejne.  Surowy materiał zostaje usuwany z dysków po 6 miesiącach.

 

7. Przygotowanie do sesji jest niezwykle ważne od nich zależy jakość zdjęć. Na ten temat przeczytacie w opisie wybranej sesji w odnośniku na samym dole. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.

 

8. Zdjęcia wysyłam do Was w formie elektronicznej w dwóch rozdzielczościach: do internetu oraz w wysokiej do wydruku. Zdjęcia w formie odbitek czy fotoalbumu są również dostępne w zależności od wybranego pakietu lub za dodatkową opłatą.

 

9. Czas oczekiwania na gotowy produkt to 30 dni roboczych od momentu wyboru zdjęć oraz opłacenia dodatkowych ujęć.  Termin oczekiwania jest wypadkową tego, jak wiele mam pracy i też mi bardzo zależy, by jak najszybciej oddać Wam swoje dzieło.

 

10. Usługa EKSPRESS, gdy klient otrzymuje fotografie obrobione do 3-7 dni wiąże się z dopłatą 200zł.

 

11. W soboty sesja jest dodatkowo płatna + 150 zł.

 

14. Każdy z Was może sam zdecydować czy pozwala mi  na upublicznienie swojego wizerunku na:
* na facebook: https://www.facebook.com/patkamartyniakfotografianaturalna/
* na instagramie: patka_martyniak_fotografia
* stronie patkamartyniakfotografia.pl
* podczas wystaw, wernisaży
* publikacji w materiałach reklamowych
Zgoda dla mnie jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę. W  każdej chwili macie możliwość wycofania się ze zgody.

 

15. UWAGA WAŻNE!
Jestem Fotografem, a nie grafikiem. Nie wyszczuplam, nie usuwam ludzi ze zdjęć np. w reportażach lub na mieście tam gdzie nie mam na to wpływu, nie zmieniam kolorów ubrań, nie usuwam ich, nie zmieniam mimiki twarzy, niczego nie doklejam, nie dorabiam włosów, nie powiększam piersi (tak o to też było pytanie ? ) itp. Usuwam za to niedoskonałości na ciele, delikatnie wygładzam , usuwam również małe elementy wedle uznania jeśli mi przeszkadzają na ujęciach, a jeśli ktoś bardzo chce to usunę zmarszczki. Usługa graficzna wyceniana jest indywidualnie jak i może być odrzucona przeze mnie.  To bardzo ważne, by fotografa wybierać świadomie i wg tego jak on pracuje.

 

16. ODBIÓR KOŃCOWEGO PRODUKTU.
Możecie odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Wysyłka tylko kurierem za dodatkową opłatą.  Odbiór osobisty musi nastąpić w ciągu 14 dni od dnia otrzymania informacji, że produkt jest do tego gotowy. Po okresie 7 dni, nieodebrany  produkt końcowy zostaje zutylizowany. Całkowity koszt ponownej realizacji produktu pokrywa Klient.

 

17. Bardzo proszę z zapoznaniem się z portfolio, stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografki wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografki stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem.

 

18. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE

PLENER:
Decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błotko, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami czy żmijami leżą po Waszej stronie ?

STUDIO: 
Decydując się na sesję w studio proszę  zachować pewną umiarkowaną ostrożność. To miejsce, gdzie znajduje się wiele przedmiotów: garderoba, meble, wazony, lustra, aparaty, kwiaty- rzeczy cenne i Klient powinien do wszystkiego podchodzić z szacunkiem. Rodzic jest odpowiedzialny za swoje dziecko w tym wyrządzone przez niego krzywdy na własnym ciele.

 

19. Nie można wybrać np. sesji rodzinnej i „przy okazji” zrobić kilka fotografii kobiecych, kilka biznesowych na stronę itp.  Oczywiście, nie ma problemu przedyskutować taką możliwość wcześniej taką możliwość. Należy jednak pamiętać, że cennik sesji biznesowych czy kobiecych różni się od sesji rodzinnych.

 

20. Prawa autorskie do zdjęcia są ZAWSZE fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu PRAWA AUTORSKIEGO zatem nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

 

21. Bardzo proszę, aby mnie nie oznaczać jeśli ingerujecie w moją obróbkę dodając przeróżnego rodzaju filtry na zdjęcia dostępne w social mediach itp.

 

22. KOMUNIKACJA
Pracuję od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00. Do tej godziny można śmiało do mnie dzwonić czy pisać, jednak nie zawsze jestem w stanie odebrać lub odpisać w krótkim czasie za co z góry przepraszam, ale zawsze odpisuję na SMS , facebooku czy oddzwaniam do 24 h w dni robocze . Jeśli chodzi o kontakt ze mną na instagramie to niestety dużo wiadomości dochodzi do mnie po kilku dniach, na co nie mam wpływu.
Niedziele, święta oraz pozostałe godziny pozostawiam jak każdy dla swojej rodziny i odpoczynku  Dla wygody powstały strony na facebooku, instagramie lub można pisać na mail patkamfotografia@gmail.com gdzie swobodnie możecie pisać kiedy macie tylko ochotę.

 

23. VOUCHERY
Bardzo mi miło mój Drogi Gościu za zakup tego wyjątkowego prezentu. Voucher, to podarunek pięknych wyjątkowych chwil przed moim aparatem. Bon zostanie wysłany do 72h  po dokonaniu płatności oraz dostarczeniu niezbędnych danych teleadresowych do wysyłki lub będzie przygotowany do odbioru osobistego wg ustalonego terminu. Pamiętaj, że voucher ma swój termin ważności, o którym koniecznie poinformuj obdarowanego. Bon jest ważny dokładnie tyle ile jest napisane na nim.